ETKİNLİK İPTALİ! Yeşilköy, Yazı TURAD’la Karşılıyor

197

BİLGİLENDİRME:

İstanbul’da son günlerde  ortaya çıkan gelişmeler nedeniyle 13-14 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan programların ileri bir tarihe ertelenmesine karar verilmiştir.

Anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. En kısa sürede yeni tarih konusunda bilgi sunulacaktır.

Gösterdiğiniz ilgiye teşekkürlerimizi sunarız.

Ayastefanos’dan Yeşilköy’e

İstanbul mozaiğini yansıtan semtleri turizm bağlamında cazibe merkezi haline getirebilmek için projeler gerçekleştiren derneğimiz, 2010 yılında Samatya’da başlattığı turizm hareketine “Ayastefanos’dan Yeşilköy’e” projesi ile devam ediyor. Unutulmaz “Nostaljik” Türk filmlerinin çekildiği, farklı kültür ve dinlere mensup kişilerin asırlardır bir arada yaşadığı, parkları, sahil şeridi, balık lokantaları ve şirin, küçük çarşısıyla bir zamanların küçük bir balıkçı köyü, 19.yy sonlarından bu yana da renkli bir sayfiyesi olan Yeşilköy’ü, yerli ve yabancı turistler için daha çekici bir hale getirmeyi hedefleyen TURAD, burada farklı etkinlikler düzenlemeye hazırlanıyor.

Eski Sinema Günleri Yeşilköy’de Canlanıyor

Ayastefanos’tan günümüze uzanan zengin bir tarihe sahip olan Yeşilköy’de yapılacak etkinlikler dizisi 13 – 14 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. Etkinlik,  Ümit Zileli ve Hakan Aysev’in sahneleyeceği  “Öykülerle Türk Filmi Aşkları” performansı ile başlayacak. Yeşilköy’de yazı karşılama etkinlikleri 14 Haziran Cuma günü Leman Sam’ın Yeşilköy Sahili’nde vereceği konserle son bulacak.

İki gün boyunca sürecek olan etkinliklere katılım ücretsiz olacaktır.