TUI Rusya’dan Türkiye Açıklaması; “2017’De Lider Ülke Türkiye”

145

TUI Rusya Ürün ve Operasyon Müdürü Elena Borisova, Rusya’dan Türkiye’ye dönük tatil talebine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’ye dönük talepte durumun geçen yıla kıyasla oldukça değiştiğini ifade eden Borisova ”Geçen yıl erken rezervasyon dönemi nde Türkiye yoktu. Rublede durum stabil değildi ve Türkiye ile Mısır tamamen devre dışı kalmıştı.” dedi. Bu sezon durum daha elverişli olduğunun altını çizen Elena Borisova, şu noktalara değindi.

”TÜRKİYE LİDER ÜLKE KONUMUNDA”

”2017 sezonu için durum daha elverişli ve biz de daha kapsamlı bir hazırlık yaptık. 2017 erken rezervasyon satışlarını geçen yıla göre bir ay önce başlattık. Tabi ki odak noktamız ertelenen Türkiye talebiydi. Şu anda da erken rezervasyon satışları iki kat artmış durumda ve Türkiye lider ülke konumunda.

”HEM ÜRÜN YELPAZEMİZİ HEM DAĞITIM AĞIMIZI GÜÇLENDİRDİK”

TUI Rusya sadece Türkiye’de değil, diğer yaz destinasyonlarında da pozisyonunu güçlendirdi. Bu nedenle şu anda diğer yaz destinasyonlarına da yüksek sayıda erken rezervasyon almanın sevincini yaşıyoruz. Sadece ürün yelpazemizi değil, dağıtım kanallarımızı da güçlendirdik. 2016’da Kazan, Chelyabinsk ve Ekaterinburg temsilciliklerimizi açtık. 20 Ocak’ta da Samara temsilciliğimizi açıyoruz. Aslında bu bölgelerde zaten vardık ancak 2014 yılındaki zor ticari koşullardan dolayı buralardaki temsilciliklerimizi kapatmak durumunda kalmıştık.

”LİDER TÜRKİYE, KIBRIS, KARADAĞ VE İSPANYA PEŞİNDEN GELİYOR”

Şu anda ana destinasyonlarımız durumundaki Türkiye, Kıbrıs, Karadağ, Rusya, Abhazya, İspanya, İtalya, Hırvatistan ve Yunanistan satışta. Erken rezervasyonların lideri Türkiye. Onu, Kıbrıs, Karadağ ve İspanya takip ediyor. İspanya’da özellikle ana kara ve Mayorka’ya yoğun talep alıyoruz.

”2017’NİN EYLÜL VE EKİM AYLARINA BİLE REZERVASYON ALIYORUZ”

Belirttiğim gibi, Türkiye’ye dönük erken rezervasyon süreci aktif bir şekilde devam ediyor. Bunda ertelenmiş talebin ve rubledeki istikrarın rolü büyük. Dahası, şu anda 2017 yılının eylül ve ekim aylarına bile rezervasyon alıyoruz.

Türkiye’ye dönük paket tur sürelerinde ise 14 günlük paketlere olan ilgide azalma, 7-9-10 günlük paketlere ise artan bir ilgi var.”