“Markalaşma Ve Turizmde Sürdürülebilirlik Projesi’’ Emitt Fuarı’nda

196

Didim Belediyesi’nin 2016 yılında TURAD ile birlikte başlattığı “Markalaşma ve Turizmde Sürdürülebilirlik Projesi’’ 2017 yılında da eklenen yeni çalışmalarla hız kesmeden devam ediyor.

Didim Belediyesi’nin yürüttüğü altyapı iyileştirme ve çevre düzenleme projelerinin yanı sıra, ilçenin henüz yeterince bilinmeyen doğal, tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtılması için Turizm Araştırmaları Derneği (TURAD)  ve Didim Turizm Altyapı Birliği  (DİTAB) işbirliği ile bu projelere 2017 yılında yenileri ekleniyor. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen Kutsal Yol Yürüyüşü ve Tales Buluşması etkinliklerine bu yıl eklenecek olan etkinliklerin başında 15-16 Nisan tarihlerinde yapılacak olan, Türkiye’nin ilk Vegan Vejetaryen Festivali,  Didim Vegfest yer alıyor.

Türk Vegan Derneği’nin destekleri ile düzenlenen festivalin teması “Etik, Ekoloji ve Sağlık” olarak belirlendi. Festival sırasında, Ulusal Tohum Merkezi’nin katkıları ile “Tohum Takas” etkinliği de yapılacak.

Vegfest’in hemen ardından gelecek, sürprizlerle dolu uluslararası boyuttaki diğer etkinlikler; Didim Triatlon Yarışı, Kutsal Yol Yürüyüşü, Tales Felsefe ve Müzik Günleri, Didim Rockfest olarak belirlendi.

Ülkemizde 1997 yılından bu yana turizm sektörünün nabzının attığı, çok sayıda ülkeyi bir araya getirerek aralarında sosyal – ekonomik ve kültürel etkileşim sağlayan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı-EMITT, 26 – 29 Ocak 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Fuar sırasında, 27 Ocak Cuma Saat: 14.00’da Didim standında gerçekleşecek kokteylde, Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Eski Turizm Bakanı ve TURAD Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Yücel, DİTAB Yönetim Kurulu Başkanı Sevinç Karataş, Didimli turizmciler, çok sayıda davetli ve basın mensubu bir araya gelecek. Kokteylde, yapılan çalışmalar, etkinliklerin içeriği ile ilgili açıklamalar ve bilgi alışverişlerinde bulunulacak.  

Bu yıl 21’inci kez turizm sektörü profesyonellerini ve ziyaretçilerini ağırlayacak EMITT, 80 ülkeden 5.000 firma ve markayı bir araya getirecek. T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TYD) iş ortaklığında düzenlenecek fuarı 60.000 kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.