1. Samatya Danışma Kurulu Toplantısı

109

Projede Samatyalılardan ve Samatya’da yerleşik esnaftan başlayarak,bölgesel değerlere sahip çıkılması, bölgenin tanıtımının arttırılarak, kent sosyal yaşamı ile turizmde dikkat çeken bir destinasyon h

Projede Samatyalılardan ve Samatya’da yerleşik esnaftan başlayarak,bölgesel değerlere sahip çıkılması, bölgenin tanıtımının arttırılarak, kent sosyal yaşamı ile turizmde dikkat çeken bir destinasyon haline dönüştürülmesi amaçlanıyor.

Danışma Kurulu toplantısına TURAD Başkanı Bahattin Yücel, TURAD Yönetim Kurulu üyesi Selami Karaibrahimgil, TÜRSAB eski Başkanı ve Visitur Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Dünya gazetesi yazarı Osman Arolat, Vatan gazetesi yazarı Can Ataklı ve “Aşkın Samatya’sı Selanik’te Kaldı” kitabının yazarı Sergun Ağar katıldılar.

TURAD Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Yücel yaptığı açıklamada : ” Tarihi dokusu, kagir evleri, meydanı, meyhaneleri ile geçmişten damıtılan ortak bir dilin halen izlerinin korunduğu Samatya’nın özgün değerlerinin canlandırılması için Nisan 2010 tarihinde başlattığımız çalışmalar kapsamında bugüne kadar, Samatya ile ilgili bir kitap, Samatya’dan bulunan esnafa yönelik hizmet iyileştirme eğitimleri yapıldı.

Mey İçki’nin destek verdiği projenin bu ilk aşamanın ardından, Samatya Canlandırma Projemizin etkinliğini arttırmak ve sürdürülebilirliğine yönelik çalışmalar yapmak amacıyla bir danışma kurulu oluşturduk. Düzenleyeceğimiz, ortak akıl toplantısının notlarını başta seyahat acentaları olmak üzere, kamuoyuna aktaracağız.”